Двоврожайна культура картоплі

Питання двоврожайної культури картоплі важкувате в технологічному плані але цікаве. Цікаве в тому,що таким методом можна отримати насіннєвий матеріал кращої якості ніж урожай який отримали за нормальних строків садіння. І такий матеріал підвищуватиме урожайність наступного року на 15 - 20%. А суть в тому що садіння в другій половині літа дозволяє обмежити поширення вірусних інфекцій через попелиці - вони тоді менш активно розмножуються. І зберігається такий матеріал краще до весняної посадки. Є, звичайно, і інша сторона медалі - можна "пралєтєть ..." )

Спочатку краще попрактикуватися з дряблою і пророщеною картоплею, що залишилася у погребі до середини літа. До цього часу потрібно щоб звільнилася ділянка від попередньої культури. Приблизні строки садіння - 5 - 25 липня. В цей період є дві головні проблеми які треба вирішити: 1 - грунт повинен бути добре насичений вологою(мається на увазі нижчі шари грунту); 2 - захист від жуків. Насправді це проблема - коли картопелька піднялася, розправилася і зацвіла у серпні-вересні, а в цей час із усіх сторін - з сусідських городів стіною лізуть жуки на ваші зелені посадки... Навіть обрискування кожні 2-3 дні не є ефективною в цей час. Застосування престижу може на місяць "присадить" картоплю. Коли вдасться отримати в листопаді бульби - можете зробити висновки і переходити "на наступний рівень".
Для отримання двоврожайної культури треба не просто садити "сорокаденку", а застосовувати нові сучасні ранні та ультраранні сорти, які дозволяють мати два урожаї навіть на Півночі країни. Для цього підходять такі сорти як Рів'єра, Аріель, Імпала...
Увипадку з використанням свіжозібраних бульб до двох головних проблем, проякі говорилося вище додається ще одна, мабуть тепер найголовніша.
Свіжовикопані бульби знаходяться в стані спокою. Щоб вивести з цього стану їх розрізають на частки з 2-4 вічками і на 30-60 хв занурюють у стимулюючий розчин. Як стимулятори використовують тіосечовину в 2-%й концентрації (200 г на 10 л води), в суміші з 0,0001 % гіббереліну (1-2 мг/л). Можна до розчину гіббереліну та тіосечовини додати 0,02 % гумінової кислоти (200 мг/л). Це сприятиме не тільки пробудженню бруньок, а і посилюватиме ріст і розвиток кущів. Спочатку розчиняють тіосечовину. Гібберелін розводять у невеликій кількості спирту, потім додають воду.
Збирання урожаю бульб, різання, обробку і садіння варто провести за 1-2 дні.
Отже, шановні, удачі!

Write a comment

Comments: 0