Розара

Ранній, висоврожайний, столовий сорт з відмінними  кулінарними якостями . Утворює видовжено-овальні, гладенькі, дуже вирівняні за формою і розмірами бульби з поверхневими вічками привабливого червоного кольору з жовтим м’якушем.

Стійкість до хвороб. Сорт відрізняється високою стійкістю до гнилі бульб, чорної ніжки, механічних пошкоджень, іржі та парші. Середньостійкий до гнилі бадилля. Стійкий до раку картоплі патотипу 1, нематоди Ro1. Має високу стійкість до пошкоджень та  появи темних плям. Стійкий до Yntn-вірусу та високостійкий до Y-вірусу картоплі.

Посадка. Завдяки високій стійкості до посухи та механічних пошкоджень, що виникають в результаті збирання, сорт Розара може вирощуватись практично у всіх зонах землеробства. На дуже легких грунтах рекомендовано полив. Завдяки швидкому та потужному розвитку листя ніяка додаткова підготовка насіння не потрібна.

Густота посадки : 40 500 – 46 000 бульб на гектар, 75 см між рядами та 29 – 33 см в ряду між бульбами. Чим легший грунт, тим більші повинні бути відстані. Глибина посадки – звичайна. Незважаючи на хорошу стійкість, обов’язково слід провести обробку проти ризоктоніозу.

Живлення та захист. Рекомендації стосуються середньозабезпечених грунтів. N близько 130 кг/га, враховуючи органічний азот грунту (в амонійній формі, наприклад сульфат амонію. Надто великі дози азотних добрив можуть призвести до затримки дозрівання). Р2О5 – бл. 120 кг/га. К2О – бл. 240 кг/га (у формі K-Mg добрива на основі сульфатів). Сорт Розара не чутливий до метрибуцину при післясходовій обробці. Рекомендовані своєчасні обробки інсектицидами та фунгіцидами проти альтернаріозу для покращення стану листової маси і збільшення врожаю. Незалежно та з урахуванням інфекційного фону потрібно проводити обробки проти фітофторозу.